01 września 2018 był szczególnym dniem dla Diecezji Bydgoskiej. Bowiem w kościele p.w. Matki Bożej Królowej Męczenników zebrali się przedstawiciele wszystkich parafii Diecezji Bydgoskiej. Biskup Ordynariusz Jan Tyrawa, kapłani i wierni wraz z zaproszonymi gośćmi oczekiwali w godzinach popołudniowych na przybycie Matki Bożej w kopii Cudownego Jasnogórskiego Obrazu. Rozpoczęła się druga peregrynacji po wszystkich parafiach diecezji.

Na prośbę ordynariusza diecezji gorzowsko – zielonogórskiej, bpa Stefana Regmunta, Pallotyński Sekretariat Misyjny prowadzi dzieło peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego w parafiach diecezji. Inauguracja peregrynacji, pod hasłem: Ożywmy modlitwę w rodzinie, odbyła się w Świebodzinie, 30 kwietnia 2012 r. Każda parafia przeżywa nawiedzenie obrazu, jako czas rekolekcji.

W sobotę przed Niedzielą Palmową, 27 marca 2010 r., w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Świdnicy miało miejsce uroczyste zakończenie Peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego we wszystkich parafiach diecezji świdnickiej.

Słowo Biskupa Świdnickiego do mieszkańców wałbrzyskiej ziemi na rozpoczęcie peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego w dekanatach wałbrzyskich. 

Rozpoczyna się kolejny etap wędrówki obrazu Jezusa Miłosiernego po diecezji - rozpoczyna się czas przygotowania do Wielkanocy.
I znowu trzeba nam się zmierzyć z Wielkim Postem -wielkim zaproszeniem do nawrócenia. Poszukując niecierpliwie klucza do tegorocznej pokuty, mamy obowiązek wykorzystać w tym celu dzieło peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego.

Obserwuj nas na facebooku

Wpłać darowiznę